Proč a jak byste se o notebook Asus měli starat?

Každá věc – stejně jako notebooky Asus – potřebuje péči, jinak prostě od ní nemůžete čekat super výkon a dlouhou životnost. Poradíme vám, jak byste se o váš notebook měli starat. Pozor naše rady se týkají hlavně běžné údržby – ne oprav – opravy nechte raději na nás.

I místo je důležité

Ještě než se pustíte do čištění, dobře si prohlédněte místo, kde notebook používáte. I místo má totiž na výkon a životnost notebooku vliv. Stůl by měl být na suchém místě v místnosti s dostatečnou cirkulací vzduchu. Na stůl by nemělo svítit přímé sluneční světlo. Místnost by také měla být suchá. Notebook by měl být na desce stolu – pokud pod ním máte ubrus, ventilátory, které jsou vespod notebooku, nemohou účinně pracovat a tak může docházet k častému přehřívání.

Doma byste měli mít…

Pro pravidelné čištění notebooku Asus byste si měli pořídit dobré pomůcky. Vhodný je malý kompresor nebo vysavač pro počítače. NIKDY nepoužívejte obyčejný vysavač – jeho tah je příliš silný. Pořídit byste si měli také hadřík – nejlépe z mikrovlákna. Dále také houbičku na odstranění větších nečistot.

Čištění od prachu

Všechny tyto pomůcky pomohou především s odstraněním prachu. Ten je pro notebooky velmi nebezpečný, protože muže ve vnitřních částech PC působit i jako vodič a tak způsobit zkrat a závažné poruchy – i s těmi si dokážeme poradit, ale buďte přesto opatrní. Prach musíte odstranit zejména z ventilátorů. To provedete jednoduše – pomocí vysavače nebo kompresoru vženete do ventilátorů vzduch, který prach odstraní. Podobně postupujte i v případě klávesnice. Tu můžete demontovat a důkladně ji vyčisti celou. Buďte ale opatrní, ať nepoškodíte úchytky. Prach samozřejmě odstraňte i z displeje a touchpadu.

RADA – čištění ventilátorů a klávesnice provádějte minimálně jednou za měsíc. Čištění displeje a všech vrchních částí provádějte kdykoliv je to potřeba. Jak dále předcházet poruchám notebooku si můžete přečíst na webu ultrabook.

Myslete i na software

Na výkon a životnost počítače má vliv samozřejmě i jeho software. Platí, že čím méně dat je zaplněno, tím výkonnější počítač je. Jednou za měsíc proto vymažte všechny nepotřebné soubory a nezapomínejte ani na čištění registrů. K tomu vám pomohou speciální programy, které jsou na internetu ke stažení zdarma. Minimálně jednou za rok byste také měli provést defragmentaci pevného disku, díky které dojde k uspořádání volného místa. Používejte kvalitní antivir a stahujte jen prověřené soubory a programy.

Kdy budete potřebovat pomoc?

Pokud se budete o notebook takto starat, můžete předcházet i jeho poruchám. Jestliže se ale přesto nějaká objeví, obraťte se na nás. Nabízíme vám kvalitní servis notebooků Asus za dobrou cenu, kterou navíc budete znát předem!

RADA na závěr – sledujte svůj počítač. Pokud pracuje výrazně pomaleji, zadrhává se, má problémy se startem apod., na nic nečekejte a pošlete ho k nám na opravu základní desky. Můžete tak předejít i mnoha závažnějším poruchám.

Comments are closed.

Objednat servis notebooku

Kontakty - servis notebooků Objednat servis notebooku

Stiskem tlačítka spustíte průvodce objednáním opravy notebooku

  1. Vyplníte krátký formulář
  2. Podle pokynů připravíte notebook k odvozu
  3. Náš kurýr následující pracovní den pro notebook přijede
  4. Provedeme diagnostiku závady notebooku
  5. Odešleme Vám cenovou nabídku opravy
  6. Vyčkáme Vašeho rozhodnutí, zda chcete notebook opravit
  7. Provedeme opravu (nebo ne, nechcete-li)
  8. Odešleme Vám opravený notebook