Software je duší notebooku – bez programového vybavení se i sebedokonalejší notebook Asus promění jen v mrtvou věc bez užitku. Zatímco poškozený notebook Asus lze celkem bez větších škod nahradit jiným, ztracená data nikde nekoupíme. Instalace operačního systému a programů potřebných pro naši práci je záležitostí často mnoha hodin i dnů. Proto je potřeba o software patřičně pečovat a v neposlední řadě učit se s ním správně pracovat.

Bez funkčního software je notebook Asus neužitečnou krabicí

Kdybychom k dnešnímu notebooku Asus posadili starého pana Edisona, asi by se podivil nad účelem hloupého stroje, který po zapnutí vlastně nic užitečného neudělá. Teprve naše účelná komunikace s notebookem, programové vybavení, operační systém, data, naše znalost práce s programy a hluboké povědomí o smyslu práce s daty dělá z notebooku Asus užitečného pomocníka v naší každodenní práci.

Instalace software notebooku AsusStačí však malá změna v datech, nechtěné smazání souboru, zásah počítačového viru nebo chybná instalace ovladače vnějšího zařízení, a z notebooku je náhle jen černá skříňka bez užitku. Navíc místo plánované práce s našimi daty nás čekají hodiny a někdy i dlouhé dny práce, abychom naše data vydolovali z notebooku, uvedli software do funkčního stavu a mohli pokračovat v naší práci.

Podobnému scénáři se nevyhne sem tam prakticky žádný uživatel notebooku Asus. Instalace nového software, softwarových záplat aplikací, upgrade operačního systému a programů na vyšší verze, instalace ovladačů vnějších zařízení, přidávání plugin modulů do modulárních programů, instalace a spouštění software chránícího notebook Asus před viry a jinými softwarovými útoky, to vše jsou úkony, na jejichž konci je obvykle zlepšená funkčnost notebooku a rozšíření jeho možností.

Ne vždy ale podobné zásahy do stávajícího funkčního stavu končí dobře. Stačí malá chyba v programu anebo nekompatibilita něčeho s něčím a softwarová část systému notebooku se zhroutí. Aplikace přestanou fungovat a nastává zdlouhavé hledání cesty k původnímu stavu.

Které softwarové problémy notebooků Asus umíme opravit

  • Špatně nastavený BIOS notebooku – chyby v nastavení základní programové vrstvy
  • Chyby instalace operačního systému – velké množství problémů souvisejících s Windows
  • Chyby a kompatibilita ovladačů – problémy související s kolizemi ovladačů periférií s ostatními programy
  • Kolize a špatné instalace programů – problémy způsobené různými programy a jejich činností
  • Následky škodlivé činnosti virů – poškození dat a programů viry, trojskými koňmi, malwarem apod.
  • Následky nechtěných zásahů do programů a dat uživatelem – vše co způsobí obsluha notebooku
  • Ztráta uživatelských dat – obnova ztracených dat, která nelze obnovit novou instalací software

Pomůžeme Vám vyřešit softwarové problémy notebooků Asus

Nastane-li některý z výše uvedených problémů se software notebooku Asus, nepokračujte v práci, nesnažte se hledat způsoby jak přimět software notebooku k poslušnosti.

Amatérskými pokusy o záchranu uživatel notebooku Asus obvykle způsobí další škody a změny v software notebooku, které pak nemusí být možné uvést do funkčního stavu ani po hodinách práce odborníka.

Naši zkušení technici umí vyřešit mnoho problémů se software notebooků Asus efektivně, rychle a levně.

Definujete-li správně problém Vašeho notebooku, s velkou pravděpodobností náš servis notebooků Asus odhalí jeho příčinu a opraví příslušnou softwarovou vrstvu tak, aby byla opět funkční.