Základní deskymainboardymotherboardy – tvoří jádro výpočetního systému celého notebooku Asus. Základní deska je  složena  jednak z několikavrstvé desky plošných spojů a jednak z množství elektronických součástek od SMD odporů až po chipsety a videoprocesory s mnoha miliony tranzistorů. Tyto náhradní díly pro notebooky také patří mezi nejčastěji opravované komponenty a jsou ložiskem mnoha potenciálních závad notebooků Asus.

Základní desky – mainboardy = nejčastější zdroje závad notebooků Asus

Základní desky notebooků Asus (tzv. mainboardy nebo motherboardy) jsou základními součástmi – mozkem notebooků Asus. Můžeme říci, že ostatní díly notebooku Asus jsou postaveny okolo základní desky, aby mohla základní deska komunikovat s okolím a byla chráněna před poškozením. Přesto jsou základní desky nejčastěji opravovaným dílem notebooku Asus. Důvodem je především skutečnost, že na základní desce se nachází přes 99,999% všech součástek, z nichž se skládá vlastní notebook Asus. Téměř každý čip umístěný  na základní desce obsahuje mnohem více součástek, než například čtecí a zápisové mechaniky.
základní desky - mainboardy - pro notebooky Statisticky je zřejmé, že téměř veškeré závady elektroniky, které mohou notebook Asus potkat, mají původ právě v prostoru základní desky notebooku.

Základní desky notebooků Asus Vám levně opravíme

Vzhledem ke složitosti a vysoké integraci součástek na základní desce jsou právě mainboardy jedny z nejdražších dílů, které můžeme na notebooky Asus pořídit. Díky mnohaletým zkušenostem našich techniků a přístrojovému vybavení moderními pájecími systémy jsme schopní většinu závad základních desek notebooků Asus úspěšně opravit i bez výměny základní desky za novu, což znamená, že oprava je podstatně levnější než je cena základní desky nové.

Závady základní desky – mainboardu notebooku Asus

Základní desky notebooků Asus mohou vykazovat velké množství závad. Některé z těchto závad není snadné jednoznačně identifikovat, jiné závady bývají kombinované s poškozením dalších komponentů notebooku a často hrozí při výměně základní desky v notebooku za novou poškození i této nové základní desky – například při poruše power boardu , zdroje, akumulátoru anebo při nebo zkratu na kablících. Z výše uvedených důvodů je tedy důležité, aby diagnostiku, opravu nebo výměnu základní desky vždy provedl odborně zkušený servis notebooků Asus. Amatér nebo domácí kutil by se do diagnostiky nebo opravy základní desky notebooku neměl nikdy pouštět.

Nejčastější projevy závad vadné základní desky notebooku Asus

Oprava mainboardu Asus

 • Notebook Asus je zcela mrtvý a nelze jej zapnout
 • Notebook Asus lze zapnout, rozsvítí se kontrolky ale systém nenaběhne
 • Notebook Asus lze zapnout, začne najíždět, ale při startu se zastaví a na displeji nahlásí chybu systému
 • Notebook Asus najede do Windows, ale při práci dochází k pádu systému – tzv. modrá smrt – objeví se modrá obrazovka s výpisem chyb
 • Notebook Asus najede a funguje, ale při práci náhle bez zjevných příčin zatuhává – pomůže jen restart
 • Notebook Asus se při práci vypíná
 • Notebook Acer nenabíjí akumulátor nebo nefunguje z akumulátoru
 • Notebook Acer zobrazuje nesmysly a podivná varovná a chybová hlášení
 • Na notebook Acer nelze nainstalovat běžné aplikace nebo operační systém

Opravu základní desky notebooku Asus přenechte vždy odbornému servisu

Existují tisíce dalších možných závad notebooků Asus, jejichž příčinou je vadná základní deska. Projevy mnohých závad se shodují s projevy závad dalších částí notebooku Asus a i odborník má často práci diagnostikovat správně vadný náhradní díl.

Proto při závadě, u níž máte podezření na vadný mainboard, vždy navštivte servis notebooků a bezhlavě si nekupujte novou základní desku – není zaručeno, že výměnou základní desky notebook opravíte a existuje riziko poškození nového dílu, byla-li příčina poškození v dalších komponentech notebooku.

Z výše uvedených důvodů neprodáváme základní desky na notebooky samostatně jako ostatní náhradní díly na notebooky. Vždy, když máte podezření na vadný mainboard notebooku, objednejte si u nás servis notebooku prostřednictvím on-line objednávky opravy.

Jak probíhá oprava notebooku Asus s podezřením na vadnou základní desku – mainboard

 1. Vyplníte objednávkový formulář a připravíte notebook Asus k odeslání do servisu
 2. Přijedeme si pro Váš notebook Asus a odvezeme jej do servisního centra ABAX
 3. Naši technici provedou odbornou diagnostiku notebooku Asus, zjistí pravou příčinu závady a posoudí rozsah nutné opravy.
 4. Nabídneme Vám cenově nejpřijatelnější variantu opravy notebooku Asus – opravu základní desky nebo výměnu mainboardu za nový
 5. Objednat servis notebookuRozhodnete se, zda akceptujete nabídnutou cenu opravy a rozhodnutí nám sdělíte.
 6. Provedeme opravu notebooku Asus v souladu s Vaším rozhodnutím nebo opravu ukončíme
 7. Odešleme Vám opravený notebook Asus na Vaši adresu a poskytneme záruku na opravu

Provádíme také servis notebooků a servis mainboardů ostatních značek notebooků !!

základní desky k notebookům