Baterie – akumulátory pro notebooky Asus jsou náhradní díly notebooků Acer, ukončující svou životnost jako první. Nejsou pokládány za součást notebooku v pravém slova smyslu – s ohledem na charakter jejich využívání a vlastnosti se správněji považují za spotřební materiál. Z tohoto důvodu je to jediný díl notebooku Asus, na který dává výrobce Asus notebooků jen omezenou záruku. Náhradní díly na notebooky Asus v naší nabídce zahrnují i baterie-akumulátory pro notebooky Asus.

Akumulátory – baterie na notebooky Asus jsou spotřební zboží

Baterie pro notebooky Asus (správněji akumulátory Asus) jsou ve své podstatě sady (jinými slovy baterie) chemických článků, v nichž chemickou reakcí dochází k postupné akumulaci elektrického náboje (při nabíjení notebooku Asus) a k jeho postupnému vybíjení (při používání notebooku v provozu na akumulátory). Velikost uchovatelného náboje se uvádí jako kapacita akumulátoru (obvykle v mAh) a ta je dána elektro-chemickými vlastnostmi akumulátorových článků.

baterie na notebooky AsusPro všechny druhy akumulátorů (NiCd, NiMH, LiION, LiPOL) platí, že při používání baterie dochází uvnitř akumulátorových článků k nevratným elektrochemickým procesům, které mají za následek vyčerpávání schopnosti materiálu jímat elektrický náboj a tedy i postupné ubývání kapacity akumulátorů. Tento jev nelze zastavit žádným výrobním zásahem ani novelizací Zákona o ochraně spotřebitele.

Proto jsou je také akumulátory pro notebooky Asus brány jako spotřební materiál. Ačkoli jsou baterie zakoupeny společně s novým notebookem Asus jako jeho součást, nevztahuje se na ně dvouletá záruka a po jejich vyčerpání (tj. při poklesu kapacity akumulátorů na hodnotu, která již není pro spotřebitele akceptovatelná) musí majitel notebooku Asus zakoupit baterii novou, bez ohledu na to, zda je notebook ještě v záruční době. Také v našem eshopu dostane zákazník shodnou záruku 24 měsíců na každý akumulátor k notebooku Asus – z výše uvedených důvodů ale nelze vztahovat záruku na to, že po dobu dvou let nenastane postupný pokles kapacity, ale záruka je poskytována na funkčnost akumulátoru a jeho ostatní běžné vlastnosti.

Dodáváme baterie – akumulátory na notebooky Asus všech typů

Baterie a akumulátory jako náhradní díly na notebooky Asus ostatních modelových řad neprodáváme.

baterie CMOS pro notebooky AsusAkumulátory pro CMOS paměti a BIOS

V některých noteboocích se nalézají kromě hlavního akumulátoru, určeného k napájení notebooku, ještě akumulátorky malých rozměrů o napětí 1,2 – 3,6V , sloužící k napájení paměti typu CMOS.

V této paměti jsou uloženy data základního nastavení notebooku BIOS, jako je datum, informace o architektuře pevného disku, nastavení systému power management, priority čtení z diskových jednotek a další údaje potřebné pro start notebooku.

Tyto baterie jsou obvykle speciálního typu, nelze je nahradit běžně v maloobchodech dostupnými bateriemi a proto jejich výměna musí být vždy odkázána na odborný servis notebooků Asus. Záměna akumulátoru za jiný typ může způsobit nefunkčnost nebo poruchy notebooku Asus, navíc v notebooku Asus není vyhrazen dostatek prostoru pro akumulátor jiného tvaru a velikosti, a tedy jiný typ baterky se do notebook obvykle nevejde.

Servis notebooků Asus pomůže s diagnostikou vadného akumulátoru

Ne vždy je jednoznačně na vině závady notebooku vadný akumulátor. Existují závady, projevující se obdobně jako vadná baterie, ale jejich pravá příčina je jinde. Například neochota notebooku Asus nabíjet akumulátor může být způsobena poškozeným napájecím zdrojem anebo závadou na powerboardu či základní desce notebooku Asus.

Nejste-li si vadným akumulátorem notebooku Asus zcela jistí, svěřte notebook Asus k diagnostice na servis notebooků – budete mít jistotu, že nezakoupíte nový akumulátor zbytečně. Navíc v případě, kdy se vadná baterie potvrdí, dodáme Vašemu notebooku Asus zaručeně správný nový akumulátor s nejvyšší možnou kapacitou.

Výměnu akumulátoru pro napájení CMOS (BIOS) přenechejte servisu notebooků Asus vždy.

baterie pro notebooky Asus


Dlouhý život Vašemu akumulátoru i notebooku Asus přeje servis notebooků Asus ABAX servisní centrum.