Invertory – invertery – DC/AC měniče LCD panelů jsou náhradní díly pro notebooky Asus, zajišťující výrobu vysokého napětí pro napájení podsvitových trubic LCD displejů notebooků. U notebooků s LCD displeji podsvícenými LED diodami se nevyskytují. Náš servis notebooků Asus provádí výměny plastových krytů na všechny modely notebooků Asus.

Proč se invertor – inverter board v notebooku Asus občas pokazí

Invertory - invertery - měniče na notebooky AsusInvertor (inverter board) je díl notebooku Asus, který slouží jako napěťový DC/AC měnič – vyrábí ze stejnosměrného napájecího napětí dodávaného zdrojem střídavé napětí o velikosti cca 1000 – 3000 V. To je potřebné k nastartování a svícení plynu v zářivkové trubici, které se používají k podsvícení plochy LCD displejů v noteboocích.

Jako každý měnič obsahuje i invertor výkonové polovodičové prvky, které jsou náchylné na průraz či tepelnou destrukci. Zvláště staré vysvícené podsvitové trubice nacházející se ve starších noteboocích namáhají nadměrně invertor a vedou často k jeho poškození.

LED displeje invertor nepotřebují

Moderních notebooků Asus s LED podsvícením se uvedené problémy netýkají – LED diody nepotřebují pro svůj provoz vysoké napětí a tedy nemají zabudovaný invertor.

Kdy je potřeba invertor – inverter v notebooku Asus vyměnit

Závady invertorů se projevují obvykle zcela zřetelně ztrátou kvality zobrazování LCD panelu – displeje notebooku Asus. Mezi nejčastější projevy vadného inverteru patří

  • Displej je tmavý – text a obrázky lze jen stěží rozeznat
  • Displej je čitelný, ale jeho jas je slabý
  • Nerovnoměrný jas displeje v rozích a uprostřed
  • Problikávající displej – proměnlivý jas displeje
  • Pískání slyšitelné z oblasti notebooku

Invertor board výměna AsusVykazuje-li Váš notebook Asus některou z výše vyjmenovaných závad, pak se buďto může jednat o závadu LCD panelu, power boardu nebo o vadný invertor podsvitu LCD.

Nezapomínejte, že jednoznačnou diagnostiku vadného invertoru není snadné provést jen s pomocí běžných měřicích přístrojů – lépe je přenechat tuto práci zkušenému servisu notebooků Asus.

Bohužel, mnoho napěťových měničů a invertorů bývá integrovanou součástí základní desky notebooků a jejich výměnu tedy nelze provést jinak než výměnou celé základní desky. Také některé invertory pro notebooky Asus jsou integrované na základních deskách.

Podsvitový měnič – inverter board odborně vymění servis notebooků Asus

Nejste odborníkem na servis notebooků Acer a obáváte se, že byste mohli při výměně inverter boardu či podsvitového měniče Váš notebook poškodit ? Nevadí – náhradní díly Vám ochotně vymění náš specializovaný servis notebookůObjednat servis notebookuObjednáte opravu notebooku, náš servis notebooků Asus zajistí odvoz Vašeho notebooku do našeho notebook servisu a notebook se Vám vrátí opravený včetně odborně vyměněného invertoru.

Navíc Vám náš servis notebooků Asus poskytne plnou záruku na montáž dílu. Vyhnete se tak poměrně značnému riziku, že nakoupíte starý použitý a opotřebovaný invertor  vyjmutý z jiného demontovaného notebooku.

Prodáváme invertory na notebooky Asus také samostatně

Jako dovozce náhradních dílů  pro notebooky zásobuje náš Asus servis řadu tuzemských servisů notebooků náhradními díly. Nechcete-li z nějakého důvodu svěřit přes naše doporučení notebook Asus s poškozeným invertorem našemu servisu a chcete si opravu provést sami, pak můžete potřebný inverter objednat v našem eshopu a provést jeho výměnu svépomocí.Náhradní díly pro notebooky - E-SHOP

Přesto doporučujeme zvážit všechna rizika a nemáte-li k tomuto postupu zvláštní důvod, pak je lépe přenechat diagnostiku závady a případnou výměnu invertoru delegovat  na odborný servis notebooků.

Invertory pro notebooky

Měníme a dodáváme invertory na notebooky také dalších značek.