Klávesnice (keyboards) jsou náhradní díly pro notebooky Acer, které slouží pro vstup dat zadávaných uživatelem do notebooku Asus. Klávesnice jsou asi nejvíce mechanicky namáhaným dílem notebooku, bývají nejčastěji měněnými náhradními díly u většiny notebooků Asus. Náš servis notebooků Asus provádí výměny klávesnic pro všechny modelové řady notebooků Asus.

Proč podléhají klávesnice pro notebooky Asus značnému opotřebení

klávesnice pro notebookyKlávesnice notebooku Asus je nejvíce užívaným dílem každého notebooku. Během jednoho pracovního dne dochází k několika tisícům stisků kláves, občas se do klávesnice dostávají nečistoty z rukou, vlasů, zatečou do ní tekutiny a to nejen od lidského potu, ale například i vylitá káva. I  méně intenzívně pracující uživatel dokáže dát klávesnici během let provozu notebooku Asus pořádně zabrat.

Klávesnice na notebook Asus bývá nejčastěji řešená jako tenký sendvič několika vrstev fólií, na nichž jsou napařeny vodivé vrstvy – tzv. membránová klávesnice. Při stisku klávesy dojde ke stlačení pružné vrstvy mezi fóliemi a ke kontaktu mezi dvěma vodivými cestami. V důsledku kterého se vygeneruje signál, dekódovaný speciálním integrovaným obvodem jako stisk konkrétní klávesy. Problém je, že opakovaným prohýbáním vrstev se materiál unavuje, dochází k protlačování vrstev, trhání membrán a k oxidaci vodivých cest na membránách. Po určité době používání se stává klávesnice nepoužitelnou a je nutné ji vyměnit za novou.

Častějšími důvody výměny klávesnice než jsou opakované stisky kláves mohou klávesnici notebooku Asus odrovnat neplánované zásahy jako polití klávesnice tekutinou nebo ulomení klávesy.  Vždy je nutné vyměnit celou klávesnici – membránová klávesnice notebooku Asus je neopravitelná a ani jednotlivé klávesy či pružinky klávesnice se nedodávají jako samostatné náhradní díly.

Jak se projevuje vadná klávesnice (keyboard) notebooku Asus

keyboardy na notebooky AsusPomineme-li  zcela zjevná poškození, jako je ulomená klávesa nebo ošoupané potisky kláves, existují zejména tyto projevy vadné klávesnice notebooku Asus

  • občasné nebo trvalé vynechávání stejných písmen při psaní
  • zdvojování stejných znaků při psaní
  • opakované stále stejné překlepy – zobrazují se jiná písmena než odpovídají klávese
  • lepení kláves – nezvedají se do výchozí polohy jako ostatní zdravé klávesy
  • náhodné problikávání mezi okny Windows – projev vadných řídicích kláves
  • náhodné samovolné umazávání psaného textu – vadné řídicí klávesy
  • nemožnost psaní diakritiky nebo vyvolání speciálních funkcí kláves

Projevuje-li se na notebooku Asus některá z výše uvedených závad,  je velmi pravděpodobné,  že je vadná klávesnice.

klávesnice pro notebooky

Klávesnice notebooků Asus Vám odborně vymění servis notebooků Asus

Nejste-li odborníkem na servis notebooků Acer a obáváte-li  se, že byste mohli při výměně klávesnice Váš notebook Asus poškodit, nevadí. Náhradní díly Vám ochotně vymění náš specializovaný servis notebooků.   Objednat servis notebookuObjednáte si u nás opravu notebooku Asus, my zajistíme odvoz Vašeho notebooku do našeho notebook servisu a notebook se Vám vrátí opravený včetně odborně vyměněné klávesnice. Navíc Vám náš notebook servis  Acer poskytne plnou záruku na montáž dílu. Vyhnete se tak poměrně značnému riziku, že nakoupíte vyčištěnou použitou a promačkanou klávesnici vyjmutou z jiného demontovaného notebooku Asus.

Klávesnice na notebooky Asus také prodáváme samostatně

Jako dovozci náhradních dílů pro notebooky zásobuje náš Asus servis řadu tuzemských servisů notebooků náhradními díly. Náhradní díly pro notebooky - E-SHOP Nechcete-li z nějakého důvodu svěřit přes naše doporučení notebook Asus s poškozenou klávesnicí našemu servisu a chcete si opravu provést sami, pak můžete potřebnou klávesnici objednat v našem eshopu a provést sami její výměnu. Přesto doporučujeme zvážit všechna rizika a nemáte-li k tomuto postupu zvláštní důvod, pak je lépe přenechat diagnostiku závady a případnou výměnu klávesnice v notebooku Asus odbornému servisu.

Prodáváme a montujeme klávesnice na notebooky také do ostatních značek notebooků.