DisplejeLCD panelyLCD obrazovkyLCD monitory jsou důležitou součástí každého notebooku Asus. Slouží k zobrazování výstupních informací z aplikací a ke komunikaci s uživatelem notebooku. Tyto komponenty společně se základní deskou jsou nejdražší náhradní díly pro notebooky. Přesto se u nás výměna displeje obvykle vyplatí, především díky přímému dovozu LCD panelů od jejich výrobců do České republiky.

LCD panely – displeje jsou nejvíce ohroženou částí notebooků Asus

LCD panely - displeje pro notebookyLCD panel notebooku Asus, neboli jeho displej, je velice křehkou součástkou, kterou lze jen velmi těžko chránit před nechtěným poškozením. Kvůli čitelnosti jsou LCD displeje na notebooky vyrobeny se skleněnou čelní deskou. Přestože je tato skleněná deska potažená polarizační a pak i ochrannou fólií proti poškrábání, jakýkoli prudší náraz do LCD panelu, případně pád notebooku Asus, mívá často za následek prasklý, a tedy zničený displej. Proto je potřeba zacházet s notebookem Asus s maximální opatrností, vždy jej přenášet v polstrované brašně.

Kromě nárazů s následkem prasklin ohrožují displeje také závady základní desky, power boardů, desek invertorů, prasklé panty i ochranné plasty a poškozené přívodní kabely. Vždy je potřeba dodržovat zásadu – při vzniku jakékoli závady notebooku Asus je nutné tuto závadu ihned odstranit, aby nedošlo k eskalaci závady do dalších částí notebooku Asus anebo k jeho úplnému zničení. To znamená notebook  Acer svěřit včas k opravě do odborné opravny notebooků.

Jak poznáme vadný LCD panel – display notebooku Asus

Kromě zjevných závad LCD panelů, jako jsou praskliny a oděrky displeje, existují i  další závady.Výměna LCD panelu notebooku Asus Mezi nejčastější závady displejů notebooků Asus patří tyto

  • Trvale tmavé nebo trvale světlé pixely – svítící nebo nesvítící body – vadné pixely displeje notebooku Asus
  • Pruhy na displeji notebooku Asus – vadná elektronika displeje, kabely nebo videoobvod
  • Nesvítící displej notebooku Asus – texty a objekty lze jen stěží rozeznat – vadná podsvitová trubice, kabely nebo invertor
  • Problikávající displej notebooku Asus – vadná podsvitová trubice, kabely, videoobvod nebo invertor
  • Nesmyslné zobrazené objekty – vada displeje notebooku Asus, kabelů nebo videoobvodu
  • Nerovnoměrný jas – vadná podsvitová trubice displeje notebooku Asus nebo LED diody, případně invertor
  • Zcela mrtvý, nic nezobrazující displej notebooku Asus – vadný LCD panel, videoobvod nebo kabeláž

Vykazuje-li Váš notebook Asus některou z výše vyjmenovaných závad, pak se buďto může jednat o závadu LCD panelu, power boardu, základní desky nebo o vadný invertor podsvitu LCD. Nezapomínejte, že jednoznačnou diagnostiku vadného LCD panelu není snadné provést jen s pomocí běžných měřicích přístrojů – lépe je přenechat tuto práci zkušenému servisu notebooků Asus.

LCD displeje pro notebooky

LCD panel – displej – display odborně vymění náš servis notebooků Asus

Nejste odborníkem na notebook servis Asus a obáváte se, že byste mohli při výměně LCD panelu či celého displeje Váš notebook poškodit ? Nevadí – displej Vám ochotně vymění náš specializovaný servis notebooků.  Objednáte si u nás opravu notebooku, my zajistíme odvoz Vašeho notebooku do našeho notebook servisu a notebook se Vám vrátí opravený včetně odborně namontovaného nového LCD panelu. Navíc Vám náš servis notebooků Asus poskytne plnou záruku na montáž dílu.

Vylepšíme Vám notebook Asus výměnou LCD displeje za nový typ

Vzhledem k tomu, že jsme přímými dovozci LCD panelů a displejů pro notebooky, má náš servis notebooků Asus na skladě vždy nejmodernější typy displejů z produkce světových výrobců. Objednat servis notebookuSvěříte-li nám Váš notebook Asus k výměně vadné LCD obrazovky, namontujeme do notebooku nejmodernější dostupný kompatibilní displej. Vývoj v oblasti zobrazovacích panelů spěje rychle kupředu a je tedy pravidlem, že po výměně LCD panelu od nás odchází opravený notebook Asus moderněji vybavený než byl před vznikem závady.

Prodáváme LCD panely a displeje na notebooky Asus také samostatně

Jako dovozci LCD panelů a displejů pro notebooky zásobuje náš Asus servis řadu tuzemských servisů notebooků náhradními díly. Nechcete-li z nějakého důvodu svěřit přes naše doporučení notebook Asus s poškozeným displejem našemu servisu a chcete si opravu provést sami, pak můžete potřebný LCD panel objednat v našem eshopu a provést jeho výměnu svépomocí. Náhradní díly pro notebooky - E-SHOPNavštivte náš eshop, vyberte vhodný LCD displej pro notebook Asus a my Vám dodáme jeho nejnovější typ. Přesto doporučujeme zvážit všechna rizika a nemáte-li k tomuto postupu zvláštní důvod, pak je lépe přenechat diagnostiku závady a případnou výměnu displeje odbornému servisu.

Prodáváme a montujeme LCD panely a displeje také do ostatních značek notebooků.