Optické mechaniky pro notebooky Asus, mezi které patří mechaniky DVD, DVD-RW, DVD-RAM, novější BlueRay disky nebo starší CD-ROM a CD-RW, jsou náhradní díly pro notebooky, které slouží k přístupu ke čtení dat z datových nosičů, případně k ukládání dat na datové nosiče – optické disky. Náš servis notebooků Asus provádí výměny optických mechanik na všechny modelové řady notebooků Asus.

Proč se optické mechaniky DVD-RW , BlueRay a CD-ROM často kazí

Optické mechaniky pro notebookyOptické mechaniky pro notebooky Asus jsou zařízeními, která obsahují vysoce namáhané mechanické díly. Optická mechanika roztáčí optický disk do vysokých otáček, působí na ni gyroskopický efekt roztočeného datového média, odstředivé síly a další vlivy jako je prach, vysoká teplota, vlhkost. V optické mechanice se mimo jiné nachází servomotorem posunovaný vozíček s polovodičovým laserem. Přesnost a rychlost pohybu vozíčku zásadně ovlivňuje rychlost a spolehlivost čtení dat z disku. Mimo to vlastní laser při čtení a zvláště pak při vypalování dat vyvíjí vysokou teplotu několika stovek stupňů Celsia. Toto vše se pohybuje, hřeje a pracuje v prostoru jen několik centimetrů krychlových, který není možné utěsnit proti vnikání prachu ani účinně chladit.

Proto následkem současného působení tolika negativních vlivů dochází u optické mechaniky poměrně brzy k jejímu opotřebení. Výměna optické mechaniky je obvykle třeba jednou za život téměř u každého noteoboku Asus.

Kdy je potřeba vyměnit v notebooku Asus optickou mechaniku ?

Poškození či opotřebení optické mechaniky obvykle rozpozná většina uživatelů notebooků Asus. Mezi nejčastější projevy vadné optické jednotky patří

  • Neschopnost čtení jinde čitelných disků
  • Těžké a zdlouhavé čtení dat z disků
  • Neustálé slyšitelné změny rychlosti otáček optické jednotky
  • Chyby v přečtených souborech
  • Chyby při vypalování dat
  • Trhání a zastavování filmů či hudby při jejich přehrávání
  • Rozpad datového média v mechanice
  • Vadný zámek optické mechaniky – šuplík nelze vysunout nebo zasunout

Výměna DVD-RW mechaniky v notebooku AsusOptické mechaniky DVD-RW odborně vymění servis notebooků Asus

Nepatříte mezi odborníky na servis notebooků Asus a obáváte se, že byste mohli při výměně optické mechaniky Váš notebook poškodit ? Nevadí, právě pro Vás je zde náš  specializovaný servis notebooků, který Vám poškozenou mechaniku rád vymění.  Objednáte si u nás opravu notebooku Asus, náš notebook servis Asus zajistí odvoz Vašeho notebooku Acer do našeho notebook servisu a notebook se Vám vrátí opravený včetně odborně vyměněné optické jednotky.

Navíc Vám náš servis notebooků Asus poskytne plnou záruku na montáž dílu. Vyhnete se tak poměrně značnému riziku, že nakoupíte vyčištěnou použitou a opotřebovanou optickou jednotku vyjmutou z jiného demontovaného notebooku Asus.

Vylepšíme Vám notebook Asus výměnou optické mechaniky za nový typ

Vzhledem k tomu, že nakupujeme optické mechaniky přímo od výrobců notebooků, má náš servis notebooků Asus na skladě vždy nejmodernější typy DVD-RW i jiných optických mechanik z produkce světových výrobců. Objednat servis notebookuSvěříte-li nám Váš notebook Asus k výměně vadné optické jednotky, namontujeme do notebooku nejmodernější dostupnou optickou mechaniku. Vývoj v oblasti optických mechanik spěje rychle kupředu a je tedy pravidlem, že po výměně optické jednotky od nás odchází opravený notebook Asus moderněji vybavený než byl před vznikem závady.

Optické mechaniky na notebooky Asus prodáváme také samostatně

Jako dovozci optických mechanik pro notebooky zásobuje náš Asus servis řadu tuzemských servisů notebooků náhradními díly. Nechcete-li z nějakého důvodu svěřit přes naše doporučení notebook Asus s poškozenou optickou jednotkou našemu servisu a chcete si opravu provést sami, pak můžete potřebnou optickou mechaniku objednat v našem eshopu a provést její výměnu svépomocí. Náhradní díly pro notebooky - E-SHOP

Navštivte náš eshop, vyberte vhodnou  optickou mechaniku a my Vám dodáme její nejnovější typ. Přesto doporučujeme zvážit všechna rizika a nemáte-li k tomuto postupu zvláštní důvod, pak je lépe přenechat diagnostiku závady a případnou výměnu optické mechaniky odbornému servisu.

Optické mechaniky pro notebooky

Prodáváme a montujeme optické mechaniky pro notebooky také do ostatních značek notebooků.