Pevné disky (HDD – hard disky – harddisky) jsou náhradní díly pro notebooky Acer, sloužící pro zápis, uchování, přepis a čtení dat. Obvykle jsou nevyjímatelně  uloženy v těle notebooku, u některých typů notebooků je lze vyjmout v šuplíčku a vyměnit za jiný kus bez nutnosti demontáže notebooku. Náš servis notebooků Asus provádí výměny pevných disků pro všechny modely notebooků Asus.

Jak se poškodí pevný disk HDD v notebooku Asus

Pevné disky HDD – harddisky jsou zařízení, v nichž se vysokou rychlostí otáčí několik ploten s uloženými daty. Nad plotnami plují (na velmi tenkém vzduchovém polštáři) čtecí hlavy pevného disku, navíc hlavy vykonávají rychlý kmitavý pohyb při čtení dat. Celé zařízení je takto velmi náchylné na vznik závad. Pevné disky pro notebooky Asus mají dále desku elektroniky s integrovaným mikropočítačem, který celý systém HDD řídí.

pevné disky HDD pro notebookyZávady, které mohou vykazovat pevné disky HDD

 • Samovolná ztráta dat z jednotlivých paměťových buněk diskových ploten
 • Mechanické poškození hlaviček pevného disku při setkání s datovou plotnou
 • Ztráta dat vyvolaná vnějším magnetickým polem
 • Závada elektroniky pevného disku
 • Závada motorku nebo ložisek pevného disku
 • Závada lineárních motorků pro vystavování hlav

Projevy poškození pevného disku HDD notebooku Asus

 • Notebook Asus nenačte operační systém po zapnutí tlačítkem Power
 • Notebook Asus během práce hlásí časté chyby bez zjevné příčiny
 • Zatuhávání operačního systému a aplikací při práci s notebookem Asus
 • Výskyt a přibývání poškozených souborů v notebooku Asus
 • Podivné zvuky vycházející z notebooku Asus – vrčení, drnčení, pískání apod.

Kdy je výměna HDD notebooku Asus nevyhnutelná a jak se ubránit ztrátě dat

Vykazuje-li Váš notebook Asus některou z výše uvedených závad, pak data ihned zálohujte na vnější paměťové médium a proveďte výměnu HDD pevného disku. Po výměně harddisku je samozřejmě nutné obnovit operační systém, veškeré aplikace i jejich data, což může být záležitost i několika hodin či dní. Proto je vždy důležité provádět pravidelnou zálohu důležitých dat na datové úložiště mimo vlastní notebook.

Ztratili jste Vaše data ? Nabízíme službu záchrana a obnova dat

Výměna pevného disku notebook AsusVaše data jsou to nejcennější, co se ve Vašem notebooku nachází. Přestože cena nového notebooku není zanedbatelná, vždy lze v nejhorším případě provést servis notebooku Asus, notebook opravit anebo zakoupit notebook nový. Vaše data ale nikde nekoupíte -proto  je potřeba je pravidelně zálohovat.

V případě, že i přesto dojde k tomu, že nastane závada pevného disku a data na disku uložená nemáte nikde zálohovaná, netrácejte hlavu. Náš servis notebooků nabízí hojně využívanou službu záchrana dat. Při dodržení několika základních podmínek, z nichž hlavní je NEPOKOUŠET SE O OBNOVU DAT SVÉPOMOCÍ, je šance na záchranu dat z poškozeného disku poměrně vysoká. Obnova dat amatérskými metodami naproti tomu nejenže málokdy vede k očekávanému výsledku, ale její následky velmi často zcela znemožní provedení úspěšné záchrany dat profesionálům.

O tom, co musíte udělat, chcete-li Váš HDD poslat na odbornou záchranu dat, naleznete podrobný návod na stránce záchrana a obnova dat.

Pevný disk HDD Vám odborně vymění servis notebooků Asus

Nejste odborníkem na servis notebooků Asus a obáváte se, že byste mohli při výměně pevného disku HDD Váš notebook poškodit ? Nevadí – pevný disk Vám ochotně vymění náš specializovaný servis notebookůObjednat servis notebookuObjednáte opravu notebooku, náš servis notebooků Asus zajistí odvoz Vašeho notebooku do našeho notebook servisu a notebook Asus se Vám vrátí opravený včetně odborně namontovaného nového pevného disku.
Navíc Vám náš servis notebooků Asus poskytne plnou záruku na montáž dílu. Vyhnete se tak poměrně značnému riziku, že nakoupíte starý smazaný použitý a opotřebovaný harddisk  vyjmutý z jiného demontovaného notebooku.

Vylepšíme Vám notebook Asus výměnou pevného disku HDD za nový typ s vyšší kapacitou

Vzhledem k tomu, že nakupujeme pevné disky přímo od výrobců, má náš servis notebooků Asus na skladě vždy nejmodernější typy pevných disků HDD z produkce světových výrobců. Svěříte-li nám Váš notebook Asus k výměně vadného disku, namontujeme do notebooku nejmodernější dostupný model HDD s vyšší kapacitou než měl původní HDD. Vývoj v oblasti pevných disků spěje rychle kupředu a je tedy pravidlem, že po výměně harddisku od nás odchází opravený notebook Asus moderněji vybavený než byl před vznikem závady.

Harddisky HDD na notebooky Asus také prodáváme samostatně

Jako dovozci pevných disků HDD pro notebooky zásobuje náš Asus servis řadu tuzemských servisů notebooků náhradními díly. Nechcete-li z nějakého důvodu svěřit přes naše doporučení notebook Asus s poškozeným HDD našemu servisu a chcete si opravu provést sami, pak můžete potřebný pevný disk objednat v našem eshopu a provést jeho výměnu svépomocí. Náhradní díly pro notebooky - E-SHOP

Navštivte náš eshop, vyberte vhodný  pevný disk a my Vám dodáme její nejnovější typ. Přesto doporučujeme zvážit všechna rizika a nemáte-li k tomuto postupu zvláštní důvod, pak je lépe přenechat diagnostiku závady a případnou výměnu harddisku odbornému servisu.

Pevné disky HDD pro notebooky


Dodáváme a montujeme pevné disky HDD  pro notebooky také na ostatní typy notebooků.